Nevíte si rady? Zavolejte.

(Po - Ne: 9:30 - 20:30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog

Blog

Nejnovější články

01.09.2018
Čaj
Pokud čaj spotřebováváte delší dobu, je velice důležité jeho skladování, jelikož pokud není čaj správně skladován vytratí se chuť, aroma a další cenní látky, které čaj obsahuje. Pokud necháte čaj volně na vzduchu bude jeho chuť mdlá a nevýrazná.
05.07.2018
Káva
Kávovník je tropická dřevnatá rostlina, která může dorůstat výšky až 15 metrů. Všechny kávovníkové kultury jsou velice náchylné na prostředí a také jsou velmi často napadány tzv. listovou rzí. Listy jsou značně rozmanité. Květy jsou bílé hvězdicovitého tvaru. Plody se podobají třešním.
04.07.2018
Káva
Historie kávy je opředena plno legendami, mýti a historek. Leckomu by se mohlo zdát, že se o tomto výborném nápoji dochovalo ve skutečnosti tak málo informací. Podíváme se na nějaké legendy, které nám přišli zajímavé, ale hlavně také na to jak to dle dochovaných písemností opravdu bylo.
03.07.2018
Káva
První úrodu je možné sklízet až za tři roky od vysazení kávovníkových rostlin. Díky tomu, že většina bobulí dozrává v rozmezí šesti až osmi měsíců se sběr většinou provádí jen jednou do roka, s tím že v některých zemích je možné provádět sběr i dvakrát do roky a to díky svým klimatickým podmínkám.
02.07.2018
Káva
Sběrem plodů se z kávovníku získá zelené, surové zrno, které je potřeba zpracovat. Na celém světě se současné době používají dvě metody - suchá a mokrá. Rozdíl kromě způsobu zpracování a použité technologii je i ve výsledné kvalitě produktu.
01.07.2018
Káva
Právě díky pražení získává káva svou charakteristickou chuť a aroma. Správné pražení kávy je věda a umění, kdy se jedná o nejkritičtější fázi celého procesu výroby kávy. Se stále modernějšími způsoby je čím dál tím více pražení kávy přesnější, ale lidský faktor je stále nenahraditelný.
30.06.2018
Káva
Pouze dodržení zásad správného skladování kávy bude zaručeno, že káva bude i při delším skladování stále čerstvá a svěží a její aroma bude přesně takové jaké má být a také nedojde ke ztrátě zdraví prospěšných látek.
29.06.2018
Káva
Na trhu se můžeme v podstatě setkat se třemi druhý kávy - instantní, mletá a zrno. V poslední době se, ale můžeme setkat ještě s dalšimi poněkud netradičními druhy jako je káva bezkofeinová, či zelená a podobně.
28.06.2018
Káva
Mezi širokou veřejností najdeme převážně 2 skupiny lidí, kdy jedna tvrdí, že káva je zdraví nezávadná a druhá tvrdí zase opak. V poslední době se vědecké studie a také my přiklání k variantě, že káva je zdraví velice prospěšná.
27.06.2018
Káva
Kávy Jardin obsahují prémiové produkty, které se skládají ze 100% Arabik. V sortimentu se nachází jak jednooblastní arabiky, tak i směsi arabik, které jsou jak jemně upražené arabiky s vyšší aciditou tak i tmavě upražené kávy s výraznou a silnou chutí to vše ze surovin z vysokou kvalitou.
06.06.2018
Káva
Zavedeme Vás na kávové plantáže, zjistíme jak se pěstuje káva například v Brazílie či Kolumbii a jiných zemích, ale také se podíváme na nějaké informace o daných zemích. Převážně se zaměříme na ty země, jejichž kávy najdete v naší nabídce.
Článků na stránku 112233
Novinky z našeho blogu
01.09.2018 Čaj
Skladování čaje
Pokud čaj spotřebováváte delší dobu, je velice důležité jeho skladování, jelikož pokud není čaj správně skladován vytratí se chuť, aroma a další cenní... číst celé
05.07.2018 Káva
Káva
Kávovník je tropická dřevnatá rostlina, která může dorůstat výšky až 15 metrů. Všechny kávovníkové kultury jsou velice náchylné na prostředí a také js... číst celé
04.07.2018 Káva
Historie kávy
Historie kávy je opředena plno legendami, mýti a historek. Leckomu by se mohlo zdát, že se o tomto výborném nápoji dochovalo ve skutečnosti tak málo i... číst celé
03.07.2018 Káva
Sběr kávy
První úrodu je možné sklízet až za tři roky od vysazení kávovníkových rostlin. Díky tomu, že většina bobulí dozrává v rozmezí šesti až osmi měsíců se ... číst celé
Copyright © 2017 - 2019 | AFTERNOON-TEA.CZ
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.